Sport a aktivity

POJĎTE V LÉTĚ SPORTOVAT NA PLÁŽ!

Když se řekne pláž, většina z nás si představí horko, slunečník a lehátko. Nebo malé děti, které si staví hrad z písku. Ale jen tak celou dobu ležet? Není to trochu nuda? Na písku se dá podnikat věcí... A velká výhoda je, že vždycky spadnete do měkkého
 

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL (odbíjená)

Nejrozšířenějším plážovým sportem je jednoznačně beach volleyball, neboli PLÁŽOVÝ VOLEJBAL. Hraje se po celém světě, hraje se dokonce v zimě v halách s písečným kurtem.

Plážový volejbal se vyvinul z klasického volejbalu.. Na písku má družstvo jen dva hráče a hřiště je menší.

Plážový volejbal v kostce...

Hřiště má tvar obdélníku o rozměrech 16x8 m, je obklopený volnou zónou, která je na všech stranách minimálně 3 m široká. Hřiště vymezuje ho 6-8 cm široká páska. Volný hrací prostor je bez jakýkoliv překážek až do minimální výšky 7 m nad hrací plochou

Terén musí být tvořen plošně srovnaným stejnorodým pískem bez kamenů, mušlí a čehokoliv jiného, představující riziko pořezání nebo zranění hráčů.

Hraje se podle nejnovějších pravidel většinou na dva vítězné sety a ty se počítají do 12.

I když je zataženo, nasazují si hráči sluneční brýle. Je to kvůli písku, který během hry odletuje.

Proč je tak oblíbený?

I pro diváky je plážový volejbal velice atraktivní sport. Určitě nejedno mužské oko se zalíbením spočine na opálených tělech vysportovaných krasavic ve velice úsporných plavečkách... A dámy pochopitelně nepohrdnou sledováním snažení ztepilých, svalnatých atletů, kteří se krkolomně vrhají po míčích do písku, vyskakují do výšky a tvrdě podávají... Je tedy nasnadě, že jde sport o fyzicky náročný, ovšem i esteticky atraktivní.

PLÁŽOVÝ TENIS

Další plážový sport, hojně rozšířený i v Česku. Pískové kurty najdete v každém větším městě. Plážový tenis (anglicky beach tennis) je hybridní sport, který je nejčastěji popisován jako směsice tenisu, plážového volejbalu a badmintonu. Hraje se na klasickém beachvolejbalovém hřišti nebo také na improvizovaných hřištích (zejména na plážích či dokonce na pískem upravených tenisových kurtech). Jedná se o sport poměrně mladý, což se odráží na existenci několika variant a několika druhů pravidel. Postupně se však »plážák« stává velmi populárním a mediálně atraktivním. Plážový tenis se dnes již šíří do celého světa, ovšem nejvíce je stále rozšířen v USA a Itálii, odkud také původně pochází.

PLÁŽOVÝ FOTBAL

Zahrát si fotbal a pod bosýma nohama  cítit teplý písek také k letním požitkům. Plážový fotbal je oblíbený pro parádičky, techniku, akrobatické situace při střelách i soubojích. Nejoblíbenější mezi diváky je střela tzv. nůžkami. Hráč střílí ve výskoku přes hlavu a dopadne na záda. Pravidlem je, že lépe míč létá vzduchem, než by se přihrával po zemi. Písek jej logicky zpomaluje. Kdo nesežene dostatek parťáků pro fotbal, může si zahrát i PLÁŽOVÝ BADMINTON. Hraje se podobně jako plážový tenis, jen pálky jsou identické jako na klasický badminton.

Ať už si vyberete jakýkoliv plážový sport a jde vám lépe či hůře, hlavně jde o to, zahrát si v písku a užít si víc legrace než jen při ležení v lehátku.
 
 
 
 
nahoru zpět
activia banner 1

Soutěžte o osobní konzultaci s Petrem Havlíčkem každý týden

 

Přihlašte se nebo se
zaregistrujte

Chci vyhrát